Ostatní, Tipy & rady

Je vaše kuchyně chaotická? Umístěte do ní magnetickou tabuli nebo poznámkový blok

Pojďme se bavit o tabulích. I když jsou nejčastěji k vidění v kancelářích a učebnách, jsou zvláště – a možná překvapivě – užitečným nástrojem v kuchyních. Abych byl konkrétnější: Jsou zvláště užitečné v chaotických kuchyních. V mém domě je tabule na ledničky životně důležitým organizačním nástrojem. Používám ji k přípravě jídla a vytváření seznamů s potravinami a dokonce mi pomáhá vyhnout se plýtvání jídlem. Pokud je vaše kuchyně trochu (nebo hodně) mimo provoz, seberte tabuli a pomocí těchto organizačních triků udělejte z chaosu v kuchyni minulost.

1. Použijte ji pro plánování jídla.

Všichni víme, že plánování jídla je efektivní způsob, jak řídit čas a co nejlépe využít ingredience – ale ve skutečnosti držet se rutiny přípravy jídla může být problém. Vstupte na tabuli ledničky: Máte-li nápad na jídlo, které chcete uvařit, zapište si ho, jakmile si na to vzpomenete. Tímto způsobem na to zaručeně nezapomenete a pravděpodobně budete mít větší motivaci to udělat. 

2. Použijte ji pro seznamy

Zapisování nákupního seznamu na tabuli (namísto útržků papíru, které snadno zahodíte) vám pomůže udržet si přehled při plánování jídla. Jste uprostřed vaření a uvědomujete si, že vám chybí ingredience? Napište to na tabuli. Stačí si přečíst článek o potravinářském produktu, který chcete vyzkoušet? Napište to na tabuli. Děti vás neustále prosí, abyste jim koupili jednu z bláznivých nových příchutí Oreo ? Dostanete nápad – napište ho!

Vzhledem k tomu, že psaní pomáhá s pamětí, zaznamenávání aktuálních potravinových potřeb vám pomůže vybavit si je, až budete v obchodě s potravinami. Chcete-li si vzít seznam s sebou, rychle vyfoťte bílou tabuli do telefonu.

3. Použijte ji ke sledování dat vypršení platnosti

Výborně! Koupili jste si čerstvou zeleninu! Bohužel je schovaná v šuplíku, kde je velká šance, že se na ni zapomene a pak – protože se zkazí – bude vyhozena. Vaše tabule chladničky tento problém řeší tím, že funguje jako sledovač data expirace. 

Mohlo by se vám také líbit...