Jídlo & recepty, Ostatní, Tipy & rady, Zdraví

Proč mě proteinové tyčinky nadýmají a jak to mohu zastavit?

Pokud často cvičíte a chcete budovat svaly, je zásadní zvýšit příjem bílkovin. Někdy je těžké dosáhnout svého denního cíle – zvláště pokud jste na cestách – a tak mnoho fitness expertů doporučuje přidat do vaší rutiny čistý proteinový prášek nebo proteinové tyčinky. Bohužel se to snadněji řekne, než udělá, pokud máte citlivý trávicí trakt. Mnoho proteinových tyčinek může způsobit, že se budete cítit plynatí a nafouklí, a to nadýmání trvá dlouho, než se zmenší. Proč se to děje a existují způsoby, jak jíst alternativní proteiny, jako jsou tyčinky, aniž by vás to nadýmalo? Níže můžete vidět vysvětlení expertů.

Proč proteinové tyčinky způsobují nadýmání

Otázka: Snažím se omezovat nezdravé svačiny, takže když mám po obědě hlad, začal jsem jíst proteinovou tyčinku. Ale dělá mě to nafouklé a plynaté. Co dává?

Viníkem jsou nejspíš cukerné alkoholy. Tato sladidla se používají v balených potravinách, jako jsou proteinové tyčinky, k přidání sladkosti s méně kalorií a mají menší vliv na hladinu cukru v krvi než běžný cukr. Problém? Často způsobují zažívací potíže , včetně nadýmání a průjmu.

Chcete-li zjistit, zda výrobek obsahuje tato sladidla, musíte si pozorně přečíst obal. Pokud tyčinka obsahuje více než jeden „cukrový alkohol“, uvidíte tento výraz na panelu nutričních údajů. Pokud však produkt obsahuje pouze jeden cukerný alkohol, nutriční údaje jej mohou uvést jménem. Cukerné alkoholy obvykle končí na -ol, takže tam a v seznamu složek vyhledejte slova jako glycerol, mannitol, sorbitol nebo xylitol.

Pro tyčinku, která nezpůsobí rozrušení GI, se rozhodněte pro jednu slazenou medem, stévií nebo mnišským ovocem. Jeden, který se nám líbí: NuGo Protein Bar (k dostání ve většině supermarketů).

PRVNÍ Poznámka: Syrovátkový protein může také způsobit nadýmání. Pro jistotu se rozhodněte pro proteinové tyčinky, které obsahují izolát syrovátkové bílkoviny – jedná se o rafinovanější verzi syrovátky, která má tendenci způsobovat méně problémů .

Tento obsah nenahrazuje odbornou lékařskou pomoc nebo diagnostiku. Před zahájením jakéhokoli léčebného plánu se vždy poraďte se svým lékařem.

Mohlo by se vám také líbit...