Jídlo & recepty, Novinky, Ostatní, Zdraví

Jíst nezralé banány prospívá krevnímu cukru a zdraví střev

Zatímco obvykle čekáme, až banány dozrají a vychutnáme si je jako přirozeně sladkou pochoutku, ukázalo se, že nezralé zelené banány obsahují spoustu zdraví prospěšných látek. Jíst zelené banány nám může pomoci udržet hladinu cukru v krvi pod kontrolou, udržet zdraví střev a omezit nadměrné přejídání.

Jsou zelené banány stejné jako běžné banány?

Pokud banány nejsou na vrcholu, když je poprvé koupíme, obvykle je necháme pár dní odležet na pultu, dokud se neobjeví jasně žlutý odstín, který naznačuje zralost. Do té doby se však většina banánového rezistentního škrobu změnila na cukr a může způsobit nárůst glukózy v krvi. Naopak vaření a konzumace banánů, když jsou ještě zelené a škrobovité – což jim dává pikantnější chuť – bude mít velké zdravotní přínosy a může dokonce trochu okořenit vaši kuchařskou rutinu.

„Když musí vaše tělo rozložit škrob samo (jako když jíte zelený banán), vaše hladina cukru v krvi stoupá pomaleji,“ řekl David L. Katz. Pomalejší trávení a rychlost vstřebávání dělá ze zelených banánů perfektní jídlo vhodné pro diabetiky. Obsah RS a vlákniny, který se postupně rozkládá, vám také pomůže cítit se déle sytější , eliminuje zbytečné mlsání a možné přibírání na váze.

Jaké jsou další zdravotní přínosy konzumace zelených banánů?

Skvělým zdrojem prebiotik jsou také nezralé banány . Podle studie zveřejněné v časopise Advances in Nutrition pomáhá vysoký obsah škrobu krmit dobré bakterie ve vašem střevě, což podporuje zdravý imunitní systém a trávicí trakt.

Nyní, když znáte všechny výhody konzumace nezralých banánů, pravděpodobně vás zajímá, jak je připravit, abyste tyto výhody získali. (Nebojte se. Nemusíte je loupat a strkat do úst, jako byste zralé žluté banány.) Odborníci na Delish.com doporučují vařit nezralé banány jako banány nebo brambory: rozmačkané, smažené, nebo přidat do guláše.

Samozřejmě, bez ohledu na úroveň zralosti, kterou zvolíte, nelze popřít, že banány jsou lahodnou a zdravou svačinkou, kterou si můžete vychutnat kdykoli během dne!

Mohlo by se vám také líbit...