Zdá se, že sůl zlepšuje téměř vše, čeho se dotkne. Je zřejmé, že jídlo chutná lépe – ale má také výhody pro krásu. Pokud jste někdy strávili den na pláži a všimli jste si, že vaše vlasy mají svěží a krásnou strukturu, můžete poděkovat slanému přímořskému vzduchu. Nebo jste možná použili solný peeling, který vaši pokožku rozzářil a zanechal pocit svěžesti. Bez ohledu na typ soli je zde jedno společné: Má mnoho výhod. Zvláště epsomská sůl je skvělá pro vaši pokožku, ale luxusní procedury z lázní mohou být drahé. Dobrá zpráva: Sílu soli můžete využít doma, aniž byste museli vydělat peníze. Podívejte se, jak by tato brzká stálice mohla být přínosem pro vaši kosmetickou rutinu.
Co je to Epsomská sůl?
Epsomská sůl, také nazývaná koupelová sůl nebo síran hořečnatý, pochází z vod Epsomu, města v Anglii. Je plný hořčíku, kterého má mnoho lidí nedostatek, a říká se, že zlepšuje různé neduhy a kožní stavy; je to dobré pro úlevu od stresu, snížení zánětu , exfoliaci pokožky a další . I když je konzumace bezpečná, Epsom není určena k dochucování jako jiné soli a nejčastěji se používá do koupelí a péče o pleť .
Jak může pomoci mé pleti?
Epsomská sůl má pro vaši pokožku několik výhod. Je také snadné jej najít v obchodech s potravinami nebo online za rozumné ceny. Zde je pět způsobů, jak vám Epsomská sůl může pomoci.
Vyhlazuje hrubé skvrny. Vyzkoušejte peeling z Epsomské soli a kokosového oleje. Drsná sůl může zvednout suché, odumřelé kožní buňky , zatímco antioxidanty v kokosovém oleji mohou opravit kožní bariéru a hydratovat. Postup: Smíchejte ½ šálku epsomské soli s ¼ šálku kokosového oleje. Třete na vlhkou pokožku po dobu 1 minuty; opláchněte.
Změkčuje zrohovatělé nohy. Rozhodněte se pro epsomskou sůl a namočení citronu. Epsomská sůl může vyhladit drsnou pokožku a citronová kyselina citronová může pomoci s peelingem . Postup: Přidejte ½ šálku epsomské soli a 4 plátky citronu do umyvadla s teplou vodou. Namočte nohy na 15 minut; osušte.
Léčí popraskané rty. Vyberte masku ze soli a vazelíny Epsom. Solné granule odšlehají vločky, zatímco vazelína z želé hydratuje . Postup: Smíchejte 1 polévkovou lžíci epsomské soli a 1 čajovou lžičku vazelíny. Vmasírujte a třete rty o sebe po dobu 30 sekund. Nechte sedět 5 minut; otřít.
Pomáhá hojit svědivou, šupinatou pokožku. Hořčík v Epsomské soli může pomoci suché, svědivé pokožce absorbovat vodu pro účinnější hydrataci a může také zmírnit dráždivé záněty. Postup: Přidejte 2 šálky epsomské soli do teplé lázně a nechte 15 minut namáčet . Hydratujte pokožku ihned po vysušení.
Čistí ucpané póry. Chemické sloučeniny a textura Epsomské soli mohou pomoci dostat šmouhy z ucpaných pórů a poskytnout vám zářivou pleť. Postup: Rozpusťte 2 čajové lžičky epsomské soli ve 2 šálcích teplé vody. Namočte čistý hadřík do vody a vyždímejte, dokud nepřestane kapat. Jemně jej položte na obličej, dokud žínka přestane být teplá, a poté obličej opláchněte teplou vodou. Buďte opatrní kolem očí!